Učiteľská osobnosť Gymnázia 2023

V roku 2023 sme opäť ocenili Učiteľskú osobnosť Gymnázia. Je to učiteľka, ktorá preukázala výnimočnosť svojich učiteľských a osobnostných kvalít.

Vedúci predmetových komisií Gymnázia Považská Bystrica v spolupráci so Žiackou školskou radou posúdili 28 nominácií, z ktorých vzišlo 10 finalistov: Miroslav Kuka, Anna Jančová, Silvia Závadská, Valéria Bošková, Erika Hrenáková, Alena, Honeková, Jozef, Šujak, Zuzana Holincová, Veronika Lagová a Rastislav Kručay.

Pri výbere laureátky sa správna rada AD ASTRA n.o. snažila nájsť odpovede na otázky: Prečo má byť práve táto učiteľka Osobnosťou Gymnázia? Akým spôsobom preukázala výnimočnosť svojich kvalít? Je iniciatívna? Je inovatívna a používa netradičné metódy vyučovania? Má zásluhy na propagácii a reprezentácii školy? Úspešne pripravuje žiakov na súťaže? Je osobnosťou? Presahujú výsledky jej práce rámec školských povinností?

Na základe faktov, ktoré mala správna rada AD ASTRA n.o. k dispozícii vybrala a ocenila Silviu Závadskú. Predstavujeme Vám ju:

Silvia Závadská

Venuje sa študentom aj nad rámec svojich povinností, má k nim profesionálny prístup a vybudovala si s nimi pozitívny vzťah. Vedie ich pri reprezentácii školy a spolu s nimi dosiahla úspechy v rôznych súťažiach (SOČ, ekonomická olympiáda, Veľtrh podnikateľských talentov a ďalšie). Motivuje študentov prihlásiť sa na súťaže aj mimo štandardnej ponuky pre študentov gymnázií. Na hodinách matematiky dáva žiakom priestor, aby sami hľadali možné spôsoby riešenia. Je uznávaná aj pre svoju vysokú odbornosť učiteľa, kreativitu, kolegialitu a spoluprácu s ostatnými pedagógmi.

Úspechy jej študentov v tomto školskom roku:

  • Veľtrh podnikateľských talentov – Celoslovenská súťažná prehliadka študentských firiem organizovaná Junior Achievement Slovensko – 3. miesto v kategórii Manažérsky tím, 3. miesto – v kategórii Virtuálna firemná komunikácia.
  • SOČ – Krajské kolo – 1. miesto 2x, 2. miesto 2x, 3. miesto 2x, 4. miesto 2x.
  • Ekonomická olympiáda – Krajské kolo 1. miesto, 2. miesto, účasť v celoslovenskom kole – ešte neprebehlo.
  • Generácia Euro – tímová súťaž, vyhlasovateľ Národná banka Slovenska – postup do celoslovenského kola.
  • Európska súťaž v štatistike, ktorú organizuje Eurostat, 4. miesto v celoslovenskom kole
  • Finančná olympiáda – pravidelne úspešní riešitelia
  • Výborné vedenie predmetu Projekt, každoročne spoluorganizuje Študentskú vedeckú konferenciu, kde sa prezentujú najlepšie ročníkové práce v rámci predmetu Projekt.

Cenu jej na slávnostnom finále Osobnosti Gymnázia 2023 odovzdal Ing. Miloš Michalec, podpredseda predstavenstva Kúpele Nimnica, a. s.

Partneri

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie