Učiteľská osobnosť Gymnázia 2022

V roku 2022 sme po prvý raz ocenili aj Učiteľskú osobnosť Gymnázia. Je to učiteľka, ktorá preukázala výnimočnosť svojich učiteľských a osobnostných kvalít. 

Vedúci predmetových komisií Gymnázia Považská Bystrica v spolupráci so Žiackou školskou radou posúdili 7 nominácií a zhodli sa na piatich, medzi ktorými hľadali finalistov. Z pätice: Anna Jančová, Peter Jendryščík, Valéria Bošková, Ľubica Hanulíková a Erika Hrenáková posunuli do finále dve učiteľky. Pri výbere laureátky sa správna rada AD ASTRA n.o. snažila nájsť odpovede na otázky:  Prečo má byť práve táto učiteľka Osobnosťou Gymnázia? Akým spôsobom preukázala výnimočnosť svojich kvalít? Je iniciatívna? Je inovatívna a používa netradičné metódy vyučovania? Má zásluhy na propagácii a reprezentácii školy? Úspešne pripravuje žiakov na súťaže? Je osobnosťou? Presahujú výsledky jej práce rámec školských povinností?

Na základe faktov, ktoré mala správna rada AD ASTRA n.o. k dispozícii vybrala a ocenila Mgr. Ľubica Hanulíkovú. Predstavujeme Vám ju: 

Ľubica Hanulíková

Ľubica Hanulíková

Ľubica preferuje zážitkové vyučovanie, napr. návšteva súdneho pojednávania, parlamentu; pravidelne usporadúva zahraničné i domáce dejepisné exkurzie a návštevy výstav; usporadúva množstvo besied pre študentov s rôznymi odborníkmi, poslancami či bývalými absolventmi; je konzultantka najväčšieho počtu prác na predmete Projekt; študenti, ktorých vedie sa pravidelne umiestňujú v krajskom kole na prvých miestach; pripravuje a pravidelne sa so študentmi dostáva na celoslovenské kolá v súťažiach Olympiáda ľudských práv a Spoločensko-politické otázky; vedie Čajový krúžok a krúžok Dobre vedieť, kde študenti rozvíjajú svoje komunikačné schopnosti a rozširujú si vedomosti v oblastiach politológie, psychológie či sociológie. Zastupuje kolegov ako vedúca odborov a pre kolegov pravidelne usporadúva posedenia - vianočné, na Deň učiteľov, koncoročný guláš. Cenu jej odovzdali páni Ing. Richard Hančin, PhD., Vedúci odboru školstva a kultúry, TSK a Ing Miloš Michalec, podpredseda predstavenstva Kúpele Nimnica, a. s.

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie