Osobnosti Gymnázia 2024

Vedúci predmetových komisií Gymnázia Považská Bystrica a zástupcovia Študentského parlamentu posúdili 74 nominácií v projekte Osobnosť Gymnázia a zhodli sa na 16 študentoch, ktorých posunuli do finálového výberu. Z nich správna rada AD ASTRA n.o. vybrala osem. Partneri podujatia im odovzdali ocenenia na slávnostnom finále 30. mája 2024. Predstavujeme Vám naše Osobnosti 2024:

Martin Haninec

Martin Haninec

Študent 4.B. Každoročne vzorne reprezentuje školu na krajskom kole Olympiády v nemeckom jazyku ( 2020/21 - 4.miesto, 2021/22 - 4. miesto, 2023/24 - 5.miesto), reprezentuje školu na chemickom náboji, pomáha študentom a študentkám v triede zlepšovať sa v rôznych predmetoch - nezištne doučuje biológiu, chémiu, nemčinu a literatúru. Proaktívne pristupuje k štúdiu aj k dobrovoľníckym aktivitám. Dosahuje vynikajúci prospech zo všetkých predmetov. Je zapojený do vedenia študentského parlamentu, spolupracoval na príprave prvého študentského plesu, je pravidelným zdrojom pre sekciu "Haluze a Halúzky" v časopise Rozhľad. Vykonáva dobrovoľnícku činnosť pri organizácii obecných aktivít, ako obecný Mikuláš, Marikovský ples, Stretnutie marikovských rodákov. 

Cenu Osobnosť Gymnázia 2024 mu odovzdal Ing. Jaroslav Ďurkovský, generálny riaditeľ IMC Slovakia, s. r. o.

Daniel Gardian

Daniel Gardian

Študent 4.B. Úspešne reprezentuje školu na súťažiach. Získal 1. miesto na celoštátnom kole Olympiády o verejnej správe; 1. miesto v celoštátnom kole európskej súťaže v štatistike; postúpil do 2. kola súťaže Generácia €uro a vytvoril edukačné video - Generácia €uro. Štyri roky pôsobil ako aktívny grafik školského časopisu Rozhľad a opakovane s ním získal ocenenie Zlaté Štúrovo pero.

 Cenu Osobnosť Gymnázia 2024 mu odovzdala Ing. Kristína Lang, správkyňa NADÁCIE MEDEKO.

Michal Žbodák

Michal Žbodák

Študent 4.A. Pôsobí ako grafik a redaktor školôského časopisu Rozhľad, s ktorým opakovane získal ocenenie Zlaté Štúrovo pero. Úspešne reprezentuje školu na súťažiach. Získal 1. miesto na celoštátnom kole Olympiády o verejnej správe, v súťaži Generácia Euro postúpil do druhého kola, v celoslovenskej súťaži v programovaní PythonCup dosiahol percentil nad 90.

Cenu Osobnosť Gymnázia 2024 mu odovzdala PharmDr. Silvia Pavlíková, predsedníčka dozornej rady, Kúpele Nimnica, a.s. 

Martin Kučík

Martin Kučík

Študent 3.B. Je šéfredaktorom TV Rozhľad, ktorá pod jeho vedením získala 2.miesto v kategórii Online na Štúrovom pere. Svojou kvalitnou prácou získal pozvánku medzi finalistov na celoslovenskú súťaž redaktorov Med Art v Ružomberku. Tvorí video reportáže pre školu - napr. reportáž z Reprezentačného plesu Gymnázia PB, z akadémie pri 70. výročí školy, kde zároveň zabezpečoval technickú podporu. Spravuje sociálne siete školy pôsobí ako dobrovoľník v AD ASTRA. Je členom manažmentu študentskej firmy v programe Aplikovaná ekonómia a spolu s teamom si priniesol z celoslovenskej súťaže Veľtrh podnikateľských talentov prvú cenu v kategórii Finančné riadenie a umiestnil sa medzi najlepšími piatimi teamami na Slovensku. Je držiteľom bronzovej a striebornej medaily DofE a tento rok plní zlatú úroveň.

Cenu Osobnosť Gymnázia 2024 mu odovzdal Ing. Václav Barbosa, konateľ Vaša Lekáreň u Broja

Michaela Žatková

Michaela Žatková

Študentka 2. C. Svojím umeleckým zameraním robí dobré meno škole. V školskom roku 2022/2023 si priniesla Strieborné pásmo z celoslovenského kola Hviezdoslavovho Kubína, tento rok získala cenu poroty v celoslovenskej súťaži Slovo, 2.miesto v celoslovenskom kole prednesu ľúbostnej poézie - Koyšove Ladce. Tvorí artové filmy, prezentovala ich aj na Školskej akadémii. Navštevuje literárno-dramatické oddelenie v ZUŠ IWK.

Cenu jej odovzdal Ing. Vladimír Kollár, manažér personalistiky, thyssenkrupp rothe erde Slovakia, a.s.

Kristián Vrábel

Kristián Vrábel

Študent 1. C. Úspešne reprezentuje školu na súťažiach. Priniesol 1. miesto z celoslovenského kola Olympiády zo slovenského jazyka 2024, 2. miesto z okresného kola Olympiády v nemeckom jazyku v kategórii 2A 2024. Je skúsený účastník súťaží. Už na základnej škole zvíťazil v niekoľkých z nich na úrovni okresu aj kraja. Hrá na klarinete a na klavíri. Z celoslovenskej súťaže Saxoklarinetiáda Bojnice si priniesol 2. miesto. Je zapojený do programu Duke of Edinburgh Award (DofE) - plní bronzovú úroveň.

Cenu Osobnosť Gymnázia 2024 mu odovzdal Ing. Ivan ŠTEFANEC, MBA, PhD, poslanec Európskeho parlamentu.

Robert Ružička

Robert Ružička

Študent kvinty. Okrem výborných študijných výsledkov je úspešný v súťažiach, ktoré sú zamerané na rozvoj kritického a ekonomického myslenia. V krajskom kole Olympiády kritického myslenia získal 1. miesto a postúpil do celoslovenského kola, Rovnaké výsledky dosiahol aj v krajskom kole Ekonomickej olympiády.

Cenu Osobnosť Gymnázia 2024 mu odovzdala Mgr. Michal Benko, grafický dizajnér IMAO electric, s. r. o.

Alžbeta Kľúčiková

Alžbeta Kľúčiková

Študentka kvarty. Dosahuje výborné študijné výsledky. Je úspešná vo vzdelávacích súťažiach. V súťaži iBobor dosiahla percentil 99, získala 2.miesto v krajskej dejepisnej olympiáde, 3. miesto v okresnej olympiáde zo Slovenského jazyka a literatúry, Reprezentuje školu v divadelných predstaveniach a prispieva do časopisu Rozhľad.;

Cenu Osobnosť Gymnázia 2024 jej odovzdal Doc. PhDr. PaedDr. Karol Janas, PhD, primátor mesta Považská Bystrica.

Finalisti 2024

Predstavujeme finalistov 2024. Fakt, že sa dostali do finále svedčí o ich výnimočných kvalitách, aj keď len osem z nich zíkalo ocenenie Osobnosť Gymnázia 2024.

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie