Učiteľská osobnosť Gymnázia 2024

Učiteľská osobnosť Gymnázia 2024 je učiteľka, ktorá preukázala výnimočnosť svojich učiteľských a osobnostných kvalít.

Pri výbere laureátky sa správna rada AD ASTRA n.o. snažila nájsť odpovede na otázky: Prečo má byť práve táto učiteľka Osobnosťou Gymnázia? Akým spôsobom preukázala výnimočnosť svojich kvalít? Je iniciatívna? Je inovatívna a používa netradičné metódy vyučovania? Má zásluhy na propagácii a reprezentácii školy? Úspešne pripravuje žiakov na súťaže? Je osobnosťou? Presahujú výsledky jej práce rámec školských povinností?

Na základe faktov, ktoré mala správna rada AD ASTRA n.o. k dispozícii vybrala a ocenila RNDr. Martu Pažitnú. Predstavujeme Vám ju:

Marta Pažitná

je učiteľka, ktorá dlhoročne odvádza kvalitnú profesionálnu prácu. Je známa svojím ľudským prístupom k žiakom, tvorivosťou a praktickým prístupom k učeniu. Vychádza v ústrety individuálnym potrebám študentov, trávi s nimi čas po vyučovaní pri príprave na maturitu, prijímacie pohovory na vysoké školy, pri doučovaní, pri organizácii akcií aj nad rámec svojej odbornosti, ako sú napríklad Stridžie dni, umelecké popoludnia a dejepisné exkurzie. Jej študenti sú úspešní na Olympiádach a v súťaži Chemický náboj.

Cenu jej na slávnostnom finále Osobnosti Gymnázia 2024 odovzdal Ing. Miloš Michalec, podpredseda predstavenstva Kúpele Nimnica, a. s.

Finalisti 2024

Vedúci predmetových komisií Gymnázia Považská Bystrica v spolupráci so Študentským parlamentom posúdili 55 nominácií, z ktorých vzišlo 14 kandidátov na ocenenie. Šesť z nich postúpilo do finále. 

OG 2024 partneri

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie