Zamestnanec

Ak ste zamestnanec a daňové priznanie za Vás podáva Váš zamestnávateľ
(ak si daňové priznanie podávate sám, presuňte sa sem>>>):

  1. Do 15.02.2022 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.

  2. Na konci fiškálneho roka, obyčajne je to koniec marca, požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane (formulár Potvrdenia je dostupný na tejto linke>>>). Z Potvrdenia viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% zo zaplatenej dane. Sú to údaje  potrebné pre vyplnenie Vyhlásenia o poukázaní podielu zaplatenej dane.

  3. Podľa vystaveného Potvrdenia o zaplatení dane vyplňte Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby (formulár Vyhlásenia s vyplnenými identifikačnými údajmi o AD ASTRA n.o. je dostupný na tejto linke>>>– stačí doplniť Vaše osobné údaje a údaje z Potvrdenia o zaplatení dane – daň z riadku 24 a dátum z riadku 26). Ak nám chcete oznámiť, že ste nám zaslali svoje 2%, zaškrtnite súhlas so zaslaním Vašich údajov (v predposlednom riadku formulára). Dozvieme sa Vaše meno a adresu a budeme sa Vám môcť poďakovať. Poukázaná suma však ostane utajená.

  4. Do 30.04.2022 doručte osobne alebo poštou na ktorýkoľvek daňový úrad oba vyplnené formuláre, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením. Adresa Daňového úradu v Považskej Bystrici je: Daňový úrad Trenčín – pobočka Považská Bystrica, Centrum 2408/43, 017 01 Považská Bystrica.

  5. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok prevedie sumu, ktorú ste poukázali, v náš prospech. Má na to zákonnú lehotu 90 dní.

 

Identifikačné údaje AD ASTRA n.o.

IČO: 35656492
Obchodné meno (názov): AD ASTRA n.o.
Právna forma: nezisková organizácia
Sídlo: Ul. Školská 8, 01701 Považská Bystrica

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie