Fyzická osoba

Ak ste fyzická osoba - podnikateľ (alebo ste zamestnanec a daňové priznanie si podávate sám):

  1. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech jedného prijímateľa v XII. Oddiele na strane 12 Daňového priznania typu B (alebo v VIII. oddiele na strane 5 Daňového priznania typu A). Identifikačné údaje pre AD ASTRA n.o., ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť nájdete na konci tohto článku. Príklady, ako tieto údaje vyplniť daňovom priznaní sú dostupné pod týmito linkami: Typ B str. 12>>> (alebo Typ A str. 5>>>)

  2. Vypočítajte si 2% z Vašej zaplatenej dane a výsledok uveďte v zodpovedajúcich kolónkach Daňového priznania. 2% je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €. Ak nám chcete oznámiť, že ste nám zaslali svoje 2%, zaškrtnite v tlačive súhlas so zaslaním Vašich údajov. Dozvieme sa Vaše meno a adresu a budeme sa Vám môcť poďakovať. Poukázaná suma však ostane utajená.

  3. Riadne vyplnené daňové priznanie podajte v lehote na podanie daňového priznania na daňový úrad príslušný podľa vášho trvalého pobytu a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

  4. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali, v náš prospech.

 

Identifikačné údaje AD ASTRA n.o.

IČO: 35656492
Obchodné meno (názov): AD ASTRA n.o.
Právna forma: nezisková organizácia
Sídlo: Ul. Školská 8, 01701 Považská Bystrica

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie