YPSILON

Projekt je zameraný na zatraktívnenie predmetu slovenský jazyk a literatúra pre žiakov "malého gymnázia" (príma, tercia, kvarta). Aktivizuje študentov a študentky, zábavnou formou motivuje k riešeniu testov a umožňuje im zapojiť sa do reprezentácie školy.

Predmet slovenský jazyk a literatúra má na malom gymnáziu časovú dotáciu 5 vyučovacích hodín, čo umožňuje vyučovať ho rôznymi formami a metódami. Pedagógovia majú možnosť orientovať sa na zážitkové hodiny a obmieňať formu práce s deťmi. K vyššej aktivizácii detí prispievajú kvízy a súťaže jednotlivcov a skupín. Súťaž YPSILON propaguje rozvoj žiackej originality, tvorivosti, aktívneho myslenie a flexibility. Aj touto formou chceme napomôcť k vyššej aktivite študentom a študentkám malého gymnázia.

24 žiačok a žiakov sa zúčastnilo súťaže a najmä príma, pod vedením pani E. Žibrúnovej, prejavila veľký záujem o súťaž. AD ASTRA, n.o. poskytla financie na úhradu účastníckych poplatkov za súťažiacich.

YPSILON sa ukázala byť náročnou súťažou aj z hľadiska času, ktorý bol vymedzený na riešenie testov aj z hľadiska vyťaženosti žiakov a žiačok v období konania súťaže. Splnila účel porovnania úrovne našich žiakov s celoslovenským priemerom.

Eva Žibrúnová, učiteľka: "Som rada, že sme to vyskúšali, so súťažou som nemala skúsenosti. Aspoň vidíme, kde sa vedomostne nachádzame."
Laura Ištoková, žiačka, príma: "Bola som na Ypsilone aj minulý rok a chcem v tom pokračovať."

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie