Školský časopis Rozhľad

Každoročne podporujeme vydávanie školského časopisu Rozhľad. Časopis je tvorený študentmi Gymnázia v Považskej Bystrici. Vychádza dvakrát ročne.

Výkonný tím najnovšieho čísla časopisu tvorí 52 redaktorov, ktorí pracujú pod vedením dvoch šéfredaktoriek. Okrem nich sa do tvorby čísla zapája 7 grafikov, 7 fotografov, 3 ilustrátori a 14 prispievatelia. Pedagogickú podporu poskytuje najmä pani profesorka Valéria Bošková. Časopis vyšiel v náklade 300 ks.

Okrem vydávania časopisu, Redakčná rada Rozhľadu pravidelne uverejňuje v regionálnej tlači aktuality z gymnázia a články o akciách v škole na stránkach TASR. Pomáha tiež pri organizácii celoškolskej akcie Beh Rozhľadu. Súčasťou redakcie je TV Rozhľad, ktorá na svojom YouTube kanáli prináša videorozhovory a reportáže zo života školy.

Význam časopisu pre študentov pekne vystihla autorka mnohých príspevkov Patrícia Korbašová: „Rozhľad má naozaj široké spektrum článkov, takže si v ňom každý nájde to svoje. Tento úžasný časopis som prvýkrát videla na vlastné oči hneď po príchode na naše gymnázium. Sama som vlastne ani nevedela, že moja škola má takúto možnosť rozvíjať talent študentov. Úvodná strana jednoducho graficky vyniká, a práve preto hneď zaujme čitateľa. Každým vydaním sa či už vonkajšia, ale aj obsahová stránka zlepšuje. Obsah je taktiež hlavne prehľadne spracovaný a doslova vtiahne každého do deja. Samozrejme, sú tu popísane podujatia, ktoré škola ponúka, rôzne recenzie, či už z krúžkov alebo dokonca školských výletov. Taktiež približuje život jednotlivých učiteľov, a tým sa snaží nás skamarátiť. Možno ste ani nevedeli, koľko nadaných žiakov naša škola má, práve preto tu je Rozhľad. Čo je ale najlepšie, že sa oň starajú naozaj žiaci! Každý kto priloží ruku k dielu na sebe pracuje. Napríklad mne sa rozšírila slovná zásoba a schopnosti písať. Pridala som nejeden článok a som jedine spokojná. Najväčšia zásluha patrí grafikom, ktorí sa každým novým číslom viditeľne zlepšujú a odstraňujú aj najmenšie chybičky.
Rozhľad ako pisateľka a čitateľka jedine odporúčam."

Rozhľad minulý rok obhájil titul Zlaté Štúrovo pero za dlhodobo najlepší stredoškolský časopis Slovenska. Gratulujeme šéfredaktorkám, redaktorom, grafikom, fotografom a ilustrátorom za ich tvrdú prácu a pani profesorke Boškovej za pomoc pri koordinácii výkonného tímu.

Redakčná rada   Zlaté Štúrovo pero
     
Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie