Príprava na strednú

Projekt pomáha budúcim žiakom gymnázia zvládať učivo zo slovenského jazyka a matematiky na takej úrovni, aby pre nich nebol prechod zo základnej školy na strednú prekvapením. 

V rámci projektu Príprava na strednú spolupracuje AD ASTRA, n.o. s Gymnáziom Považská  Bystrica na organizácii kurzov slovenského jazyka a matematiky. Kurzy sú určené pre žiakov 9. ročníka základných škôl. V 10 vyučovacích hodinách, ktoré každý kurz obsahuje, si žiaci precvičia učivo zo základnej školy v takom rozsahu, aby boli ich vedomosti v súlade s požiadavkami na prijímacie skúšky na štvorročné gymnáziá. Kurzy prebiehajú prezenčnou formou v najmenej päťčlenných skupinách. 

Pavel Mikuláš, riaditeľ Gymnázia Považská Bystrica: "Pomoc budúcim žiakom gymnázia je pre nás dôležitá. Žiaci, ktorí kurzy absolvujú prídu lepšie pripravení na štúdium u nás. Zároveň nám projekt pomáha pri propagácii štúdia na našej škole."

Pre jarný kurz v roku 2023 (dátum konania 31.3.2023 - 28.4.2023) prijímame prihlášky do 24.3.2023 na adrese eva.zernovicova@gympb.sk (do správy uveďte meno dieťaťa, obratom vám pošleme potvrdenie o zaradení dcéry/syna do kurzu a základné informácie). Podrobnosti o priebehu kurzu, údaje pre prihlásenie a úhrade účastníckeho poplatku nájdete v informačnom liste tu>>> 

AD ASTRA, n.o. poskytla financie na honoráre lektorov.  

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie