Matematický klokan

Popularizujeme matematické myslenie

Popularizujeme matematické myslenie

Matematický klokan je medzinárodná matematická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl. Vyhlasovateľom súťaže je asociácia Kangourou sans frontiéres (Klokan bez hraníc) so sídlom v Paríži. Usporiadateľom súťaže v Slovenskej republike je TALENTÍDA, n.o.  V tomto školskom roku sme podporili účasť 75 študentov Gymnázia, ktorí prejavili záujem zúčastniť sa súťaže.  

Čo Klokan robí?

• Propaguje a popularizuje logické myslenie a matematiku medzi žiakmi • Umožňuje žiakom súťažnou formou porovnávať svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl, predviesť okoliu svoje schopnosti a dosiahnuť za ne uznanie • Pomáha vyhľadávať talentovaných žiakov • Poskytuje učiteľom matematiky materiály využiteľné na zatraktívnenie a skvalitnenie vzdelávania • Prebieha v 13 vekových kategóriách od 1. ročníka ZŠ až po 5. ročník stredných škôl.

Ako Klokan prebieha?

• Koná sa formou súťažných testov, ktoré všetci študenti riešia v jeden deň • Na základe výsledného skóre sa zostaví celkové poradie súťažiacich, a to osobitne v každej vekovej kategórii • 20 % najúspešnejších riešiteľov dostane diplom úspešného riešiteľa, ostatní dostanú účastnícky diplom • V každej vekovej kategórii bude najmenej 5 % najúspešnejších riešiteľov odmenených vecnými cenami. V každej škole bude odmenený najúspešnejší riešiteľ.

Kedy sa súťaž koná tento rok?

• 11. apríla.

Čo hovoria účastníci?

"Súťažím každý rok. Nie pre cenu, ale aby som sa zlepšila. Matematika mi už ide super. Výhody súťaže vidím v tom, že sa môže do nej zapojiť každý, nielen jednotkár alebo dvojkár. Nájdu sa tam totiž úlohy, ktoré vyžadujú "zdravý sedliacky rozum" a nie len nadrilivané vzorce."

Projekt  na Gymnáziu Považská Bystrica koordinuje pani profesorka Foltinová:

"Spôsob zadávania úloh je netradičný. Rozvíja matematické a logické myslenie, samostatnosť, kreativitu a pomáha intelektuálne rásť. Študenti majú možnosť porovnať si matematické vedomosti."

 

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie