EXPERT Geniality Show

Expert Geniality Show vzbudzuje u žiakov hlbší záujem o rôzne oblasti ľudského poznania a motivuje ich k ďalšiemu vzdelávaniu. Umožňuje žiakom súťažnou formou porovnávať svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl, predviesť okoliu svoje schopnosti a dosiahnuť za ne uznanie. Okrem toho prispieva k vyhľadávaniu talentovaných žiakov a poskytuje učiteľom materiály vhodné na zatraktívnenie a skvalitnenie vzdelávania. AD ASTRA n.o. podporila účasť 55 žiakov na tomto projekte.

Expert Geniality Show funguje ako celoslovenská vedomostná súťaž pre žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ a žiakov stredných škôl. Úlohy v testoch sú zaujímavé a sú z rôznych oblastí života, takže si každý žiak vie nájsť témy, ktoré ho zaujímajú a v ktorých vyniká. Žiaci primy a sekundy riešia test zložený z dvoch tém (Päť jazykov kultúry a Ako funguje svet), kde odpovedajú na otázky z prírodných aj spoločenských vied. Žiaci vyšších ročníkov si vyberajú dve zo šiestich ponúkaných tém: Od Dunaja k Tatrám, Svetobežník, Do you speak English?, Mozgolamy, Tajomstvá prírody a Góly, body, sekundy. Otázky sú z oblasti biológie, fyziky, športu, angličtiny... Odmenou sú získané vedomosti, hrdý titul Expert či Top Expert a krásny diplom a darček.

V ročníku 2021-2022 sa súťaže zúčastnilo 10 042 žiakov zo 656 škôl z celého Slovenska. Naše Gymnázium reprezentovalo 55 študentov. Z nich 17 získalo titul Top Expert a 29 titul Expert (ôsmi z nich dosiahli titul Expert v oboch témach, ktoré si vybrali).

Najlepšie umiestnenia vo svojich kategóriách dosiahli Top Experti: Ema Letková, 8. miesto spomedzi 1176 zúčastnených primánov, Valéria Kvaššayová, 2. miesto a Karel Procházka 8. miesto spomedzi 593 tretiakov a štvrtákov.

Medzi Expertmi sa najlepšie umiestnili: Ema Letková (prima), 4. miesto v téme Ako funguje svet, Alžbeta Kľúčiková (sekunda), 4. miesto v téme Tajomstvá prírody, Alexandra Karvašová (sexta), 6. miesto v téme Od Dunaja k Tatrám, Karel Procházka (4.C), 1. miesto v téme Do you speak English?, František Gardian (3.B), 1. miesto v téme Tajomstvá prírody, Andrej Chalány (3.C), 2. miesto v téme Do you speak English?, Valéria Kvaššayová (3.C), 5. miesto v téme Mozgolamy a 6. miesto v téme Do you speak English?. Gratulujeme!

Podrobné výsledky nájdete vo vyhodnotení tu>>>

Koordinátorka súťaže na Gymnáziu Považská Bystrica, pani profesorka Foltinová: "Súťaž motivuje žiakov k ďalšiemu rozširovaniu vedomostí v danej téme. Úlohy učia žiakov pozrieť sa na riešenie problémov aj z iného uhla než klasické úlohy v škole. Učitelia získajú zbierku nových inšpiratívnych úloh a pomocou nich prehľad o vedomostiach svojich žiakov. Môžu poslúžiť aj na prípravu žiakov na dôležité testovania alebo maturitné skúšky."

Valéria Kvaššayová, 3.C - úspešná účastníčka súťaže: "Na Experta chodím každý rok, mám rada logické úlohy a teší ma, že nie sú zamerané len na matematiku a počítanie. V angličtine sa vždy dozviem o zaujímavých textoch alebo sa naučím nové idiomy. Beriem to ako dobrú príležitosť porovnať sa s rovesníkmi."

Petra Wallenfelsová, sexta: "Súťaž Expert obsahuje veľmi zaujímavé a tiež prínosné úlohy. Vždy sa dozviem niečo nové, čo som nevedela. Taktiež si overím čo viem a čomu by som mohla venovať viac času. Som rada, že je na našej škole príležitosť sa jej zúčastniť."

David Jahôdka, 3.B: "Experta som tento rok skúsil prvýkrát. Oceňujem variabilitu tém a zaujímavé nevšedné otázky. Určite odporúčam všetkým, ktorí sa chcú naučiť niečo nové a overiť si svoje vedomosti. "

Viac informácií o projekte nájdete tu>>>

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie