Akadémia veľkých diel

Študenti spoznávajú seba a svet úplne novým spôsobom

Študenti spoznávajú seba a svet úplne novým spôsobom

Projekt Akadémia veľkých diel ponúka študentom príležitosť nechať sa uniesť príbehmi v dielach autorov, ktorí formovali našu civilizáciu a popri tom si budovať kritické myslenie, sústredenosť a schopnosť rozumne diskutovať. 10 študentov sa raz týždenne stretáva s učiteľom a diskutuje o významných kultúrnych dielach podľa metodiky zostavenej odborníkmi na tento typ vzdelávania.

Projekt pozostáva z 25 stretnutí a zameriava sa na kratšie, nadčasové diela. Príprava je potrebná, ale nezaberie šudentovi viac ako 2 hodiny. Slúži na získanie informácií pre diskusiu o dôležitých témach, ktoré diela otvárajú.

Akadémiu na škole otvára učiteľ, ktorý absolvoval tréning Akadémie. Na našom Gymnáziu je ním pán Jozef Šujak. Jeho cieľom je priniesť študentom zlepšenie argumentácie a vyjadrenia vlastného názoru, hlbšie spoznanie 25 kľúčových umeleckých diel (text, film, hudba, obraz) západnej civilizácie a zlepšenie kritického myslenia. Na overenie dopadu projektu na študentov sa nepoužíva známkovanie, ale SCIO test a Test kritického myslenia na začiatku a na konci programu

​Skupina študentov vstúpila do projektu a hĺbaním nad van Goghovými obrazmi. Diskutoval o tom, čo znamená priateľstvo, čím sa líši od kamarátstva, lásky. Čaká ich so svojimi otázkami a myšlienkami Hitchcock, Rembrandt, Stravinskij, Chesterton, Frankl, Tolkien, Tolstoj ale aj Klos a Kadár, Smrek a Dobiáš a mnohí ďalší.

AD ASTRA n.o. finančne podporila účasť študentov na tomto projekte.

Viac informácií o Akadémii veľkých diel na Slovensku nájdete tu>>>

Predvoľby súkromia

Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie